Vyhledávání

Kontakt

Josef Lampert a Eliška Havlíková
Týn nad Vltavou (Czech), Měcholupy (Czech)

blackheartzine@seznam.cz

PYREXIA společně s BEHEADED 10/03 v Praze v HooDoo

10.03.2013 00:00

https://www.email.cz/download/i/E3ByhN2O1zPtjRbJHdMRqCkzB6ZZofxTBhyIhcWNw1qGSvD2BBnAz-E06_5tQHcKyEwDFrY/Plak%C3%A1t%20Pyrexia.jpg

PYREXIA (usa)

BEHEADED (mal)

UNFATHOMABLE RUINATION (uk)

10/03/2013, Praha – HooDoo

Dvojkoncert v klubu HooDoo bude 10/03 z poloviny v podání kapel PYREXIA, BEHEADED a UNFATHOMABLE RUINATION, tedy zástupců deathmetalového žánru. Vstupné na tento koncert činí 299,- Kč a vstupenky budou k dostání pouze na místě.

Rok 1990, Long Island, New York. Death metal z místních zatuchlých zkušeben ve sklepech, do kterých zatéká, začíná dostávat novou ohyzdnou tvář, později světově známou jako New York Death Metal.

Ještě před vznikem kapel, které dnes považujeme pro tento žánr za charakteristické a důležité, se potkala chlápků s chorobnou vášní pro death metal a chutí ho dostat někam dál. Chris Basile se dal dohromady s Terrencem Hobbsem, Mikem Smithem a Dougem Cerittem (všichni později Suffocation) a pod názvem Mortuary spolu dali dohromady pár songů a riffů, které se ovšem nikdy nepodařilo nahrát, protože kapela se rozpadla těsně před termínem nahrávání prvního dema. V době rozpadu Mortuary davál týpek jménem Guy Marchais dohromady několik death metalových kapel, mezi nimi jednu pod názvem Suffocation s Terrencem Hobbsem a Mikem Smithem. Do kapely ale přišel i Doug Cerrito, což vedlo Guye k odchodu a konečně založení kapely PYREXIA s Darylem Wagnerem a Chrisem Basilem.

Tak se stalo, že většina riffů a songů napsané pro Mortuary skončila na prvních deskách PYREXIE a SUFFOCATION. Když se později po úspěchu první desky „suffo“ vynořilo mnoho následovníků čerstvě definovaného NYDM, obrovský rozdíl mezi PYREXIÍ ostatním kapelami, které chtěly hrát jako Suffocation, nebo znít jako New York Death Metal, byl, že kytarista Chris Basile (dnes poslední zakládající člen v sestavě) hrál v kapelách a skládal s Terrencem, Mikem a Dougem několik let před tím, než Suffocation vůbec vznikli a aktivně se tak podílel na utvoření specifického NY/DM zvuku a mixu vlivů. A byla to zejména první deska PYREXIE „Sermon of Mockery“, která sklidila obrovské uznání a definovala kapelu jako jednoho z nejvýznamnějších přispěvatelů americkému death metalu 90. let.

Následovalo mnoho změn v sestavě, stylový příklon k hardorovému vyznění ála Dying Fetus na desce „System of the Animal“, akvizice členů kapel jako Internal Bleeding, Malevolent Creation, Broken Hope a opět Suffocation v podobě Davea Culrosse, setkání s Trevorem Peresem z Obituary, se kterým členové PYREXIE založili projekt Catastrophic, vycaházející na Metal Blade, dočasné pozastavení činnosti kapely a její znovuzrození pod křídly Unique Leader records, labelu, který ze západního pobřeží USA vede světovou brutal death metalovou scénu, a na kterém vyšla dosud poslední deska „Age of the Wicked”. PYREXIA je konečně zase v plné síle a s dvacetiletým výročím kultovní desky „Sermon of Mockery“ v zádech konečně rozdrtí fanoušky autentické New Yorské školy i v Evropě!

Na turné bude kapele zdatně sekundovat další brutal death metalový pojem, vůbec první death metalová kapely z Malty – BEHEADED. Fanouškům žánru netřeba tuhle našlapanou mlátičku nikterak představovat, i BEHEADED, se čtyřmi alby na kontě a víc jak dvacet křížky na krku, představují absolutní špičku z nabídky Unique Leader records, zejména

debutní „Perpetual Mockery“ (což rozhodně není náhodně zvolený název) a „Ominous Bloodline“ se nesmazatelně zapsaly jako top desky odrůdy stylu, kterému vévodí mocní „suffo“.

Jako třetí se představí britská brutal-deathmetalová formace UNFATHOMABLE RUINATION, které v loňském roce vyšlo debutové album „Misshapen Congenital Entropy“.

Možná jste si všimli, že na neděli 10. března jsou do pražského HooDoo klubu potvrzeny hned dvě akce. Nejedná se o žádný překlep, v plánu je totiž dosud nevídaný dvojkoncert v jednom klubu, neboť HooDoo disponuje dvěma zcela oddělenými sály. Pyrexia vystoupí v tom menším z nich, ve druhém, který znáte z námi pořádaných koncertů Dying Fetus, Tankard nebo Lock Up, budou předvádět své umění kapely Born of Osiris, After The Burial, Monuments a The Haarp Machine. Ohledně vstupného: koncert Born Of Osiris stojí 390/420,- Kč (předprodej/místo), Pyrexia je za 299,- (pouze na místě). Pokud byste chtěli volně přecházet mezi sály a průběžně tak sledovat obě akce, stačí vám prokázat se vstupenkou na Born of Osiris.