Vyhledávání

Kontakt

Josef Lampert a Eliška Havlíková
Týn nad Vltavou (Czech), Měcholupy (Czech)

blackheartzine@seznam.cz

Žižkův Vraždící Palcát 37. ročník - Milenium Tábor

08.04.2013 08:03

13. 4. 2013 - TÁBOR – MILENIUM

Klub otevřen od 15:30 hod.

Vstup: do 16:30 Kč 199,- potom Kč 249,-

Na místě již tradičně zajištěn velký výběr CD, MC, LP, triček a dalšího UG materiálu!

Otevřeno až do rána (zájmu) odjezdu ranních vlaků!

https://zizka.fob.cz/

https://www.facebook.com/events/169503969865623/

 

F.O.B. křest nového CD "Reap What You Sow

https://bandzone.cz/fob

Táborské stálici vyšlo páté CD „Reap What You Sow“ a táborský festival bude mít opět tu čest, stát se křtitelním místem. Oproti předchozím počinům jsou na albu v daleko větší míře zastoupeny melodické vokální linky a celkový sound je velmi hutný a moderní. Pro kapelu samotnou je charakteristické velmi energické vystoupení a nijak tomu nebude ani nyní. Jste připraveni sklidit to, co bylo zaseto?

 

X-CORE

https://bandzone.cz/xcore

Kapela X-CORE vznikla v roce 1998, kdy šlo čistě o garážový projekt. Zvrat nastal v roce 2001, kdy skupina natočila první CD (promodemo 01) s výborným zvukem a pozitivními reakcemi okolí, CD dobře ohodnotili i recenzenti a kapela díky tomu může vyrazit na menší festivaly a probourávat se do klubové scény. Rok 2003 přinesl první album nesoucí název tobě Bestie. Kapela potvrdila stylový směr a opepřila pověst dobrého zvuku. Díky tomuto počinu se daří prorazit na velké festivaly v ČR, ale i SR, kluby kapele padají k nohám a začíná se mluvit o větším seskupení. Po nutných změnách na postu bubeníka, kde hrálo hlavní roli zdraví, se kapela posouvá do nové kapitoly, ke které natáčí v roce 2006 druhé CD The Split. Natáčí klip Respekt, který vyhrává hitparády v TV a progresivně se vrhá do stylové rozmanitosti, kterou projeví na EP Between Heaven and Earth z roku 2007. Plány míří vysoko a kapele v plné síle se zdaří v rámci tour objet západní Evropu po boku kapely Pro-pain. X-CORE roku 2008 nahrává převratné album In Hell, pod taktovkou Rolanda Grapowa (Ex Helloween, nýnější Masterplan). Kvalitou i zvukem se odlišuje tuzemské produkci a snaží se dostat na zahraniční trh. Hostem v písni Red Rivers je zpěvák skupiny Pro-pain Gary Maskil. Natočí se klip k songu In Hell a klip k songu Anything You Want. Zdaří se druhé tour po boku kapely Pro-pain a X-CORE projíždí země balkánu, tour se bezchybně podařilo. Rok 2009 přináší české tour po boku skupiny Sepultura. Kapela se rozhoduje co dál s dosavadní tvorbou a snaží se obohatit svůj styl něčím úplně novým a vydává v roce 2011 album Life and Stuff, které přináší mnoho rozporů a zmatků. V písni I Love My Schizophrenia se objevuje jako host zpěvák skupiny Sepultura. X-CORE projíždí k albu Life and Stuff celou ČR i SR, vrhá se na všechny významné festivaly a jako bonus vyráží na tour po boku skupiny In Flames. X-CORE zažívá změny na postu baskytary a chystá nové album, které jak jinak musí být plné překvapení.

SHATTER

https://bandzone.cz/shatter

Už od začátku svého působení na scéně se velice těžko škatulkuje styl a kapela tak oslovuje velmi široké spektrum fanoušků. Na svých koncertech předvádí dynamicko - energickou show. Kapela ráda vystupuje na různých snowboardových či bikerských akcích a každý rok odehraje kolem 30 koncertů po Čechách, Slovensku, Polsku, Rakousku a Německu.  Pravidelně vystupuje na velkých českých festivalech např. JAMROCK, BASINFIRE FEST, DEAD END FESTIVAL atd. V roce 2003 si kapelu SHATTER vybral INTERCONCERTS, aby vytvořil support pro kapelu SOULFLY ve sportovní hale v Praze. Nová deska přináší pořádnou dávku moderního metalcore/industrialu, který nadchne nejen fanoušky stylu /djent/ nebo dubstep, ale také fanoušky kapel  MNEMIC, FEAR FACTORY, THREAT SIGNAL, CLAWFINGER, MERILYN MANSON, MESHUGGAH, SOULFLY, ENGEL, SEPULTURA nebo ILL NINO.

 

ISACAARUM

https://bandzone.cz/isacaarum

Historie souboru lidových písní se jménem ISACAARUM sahá až do poloviny devadesátých let. Ranná, převážně blackmetalová tvorba kapely po třech oficiálně vydaných nosičích bere za své zásadní obměnou sestavy, kdy ISACAARUM získávají nového zpěváka - Mr. Chymuse - známého především svojí velmi živelnou a zvrácenou pódiovou prezentací. Celý kolovrátek ISACAARUM začíná více směřovat do vod grind-core, hudební styl, který kapela dále produkuje dostává přízviska jako SADO/BLACK GRIND, SPERMETAL či SAMOPAL METAL. O vydání následujících 4 studiových CD – CURBED (1999), CUNT HACKERS (2001), MENSES EXORCISM (2003), SHIBARI KATA (2005) se kapele postará vydavatelství OBSCENE PRODUCTIONS. ISACAARUM jsou koncertně velmi činní nejen v České republice, ale i v zahraničí. Důkazem jsou 3 odjetá evropská turné v letech 2001, 2004 a 2006 po boku kapel EXHUMED (US), WACO JESUS (US) a INGROWING (CZE). Třešničkou na pomyslném koncertním dortu je pak pro kapelu v r. 2007 měsíční SOUTH AMERICAN TOUR po Jižní Americe, během kterého ISACAARUM navštívili státy jako BRAZÍLIE, URUGUAY, ARGENTINA a CHILLE. Kapela je v následujících letech činná především koncertně, před další připravovanou studiovou nahrávkou vychází pouze v roce 2010 u LECTER MUSIC AGENCY 2CD live split I+I FIGHT PUB se spřízněnými INGROWING. V polovině roku 2011 pak vychází dlouho očekávané nového studiového CD VASELINE (opět u OBSCENE PRODUCTIONS). V r.2011/2012 následuje další série koncertů na podporu nové nahrávky. Kapela momentálně pracuje na materiálu pro další studiový zásek, jeho pracovní název zní WHORECRAFT . . .

 

ABSTRACT ESSENCE

https://bandzone.cz/abstractessence

Kapela Abstract Essence byla založena v roce 2004. Od tohoto data stihla natočit dlouhohrající demo a 3 plnohodnotné desky, přičemž debutové album Aftermath bylo mnohými recenzenty hodnoceno, jako nejlepší debut roku.. Po dvou letech vychází album Manifest, které vychází již pod labelem MetalGate a je rovněž úspěšné. Na podporu této desky AE vyjíždí na celorepublikové turné. V roce 2012 vychází koncepční album "Love Enough", které tvoří bohatá směs melodického technického metalu, symfonických pasáží a progresivních prvků, což náplni alba opět dodává stylovou neuchopitelnost, která je pro Abstract Essence typická.

INSANE

https://bandzone.cz/insane

Kapela ze severu Moravy hrající alternativní metal ve stylu  Fear Factory  ,Nevermore , Strapping Young Lad , kombinuje melodie s nadupanými riffy a těžkou rytmikou.  Páteř jejich vystoupení budou tvořit skladby z poslední desky Preserve To Diverse a nebude chybět ukázka z nového materiálu, na kterém kapela intenzivně pracuje. 

ASCENDANCY

https://bandzone.cz/ascendancy

Skupina funguje od roku 2009 kdy v listopadu vydala své první CD s názvem The Primacy Of Reason. Koncem února 2010 vyjíždí na své první turné a poté se Ascendancy zúčastňují soutěže Metalgate Massacre, kde se přes 50 soupeřících kapel dostávají až do finále a umisťuje se na skvělém třetím místě. Následně Ascendancy koncertují s německými Equilibrium, bývalým zpěvákem Iron Maiden Blazem Bayleym na letních festivalech a v klubech. V první koncertní sezóně odehrála skupina 25 koncertů. 1.3.2011 vychází první dlouhohrající CD - Out of Knowhere. Na desce se objevují také zahraniční hosté a to zpěvák Tom S. Englund ze švédských Evergrey a kytarista Marco Sfogli (James Labrie - Dream Theater). Hned poté Ascendancy vyrazili na další turné, tentokráte jako oficielní předkapela české metalové legendy ARAKAIN (28 koncertů v ČR a SK) a na podzim téhož roku absolvovala skupina dalších 20 koncertů po celé ČR.

PROCRASTINATION

https://bandzone.cz/procrastination

Bechyňská formace byla založena v roce 2011 jako vedlejší projekt členů různých žánrových celků. Kapela se formovala přibližně půl roku do své konečné sestavy a výrazové podoby. Stylově se "Prokrastinace" snaží dosáhnout širšího záběru metalových až grunge žánrů. V současné době se po demo nahrávce kapela připravuje na natáčení debutového alba, které by mělo vyjít na světlo světa koncem roku 2013.

 

A5

 https://bandzone.cz/a5

A5 z Týna nad Vltavou hraje thrash/metalcore, v současné sestavě 3 roky. Celková historie se vine od roku 2005. Momentálně hraje program, který se chystá v blízké době vydat na CD. Za sebou má např. hraní na festivalu v Přeštěnicích, nebo koncerty s Debustrolem, Harlejem, Törrem, Arakainem a dalšími.